Geoblog.pl    lorien    Podróże    Za Wielką Wodą - życie w USA    Okoliczny "Must See"

Okoliczny "Must See"

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, Rattlesnake Ledge

Ufff, jak gorąco, puff, jak gorąco. Aż ciężko uwierzyć, że pogoda potrafi być tak kapryśna i zmienna. Słonce dzisiaj operuje jak szalone, na niebie ani jednej chmurki. Nie mogło być tak wczoraj? Trochę się zastanawialiśmy nad planem dnia i ostatecznie stanęło na trasie Rattlesnake Ledge. Jest to jedna z popularniejszych jednodniowych tras tylko 30mil od Seattle. Niedziela i słoneczna pogoda przyciągnęły na szlak tłumy. Po raz kolejny zostałam pozytywnie zaskoczona tym, jak popularne są tu górskie wycieczki! Mijaliśmy
rodziny z dziećmi, grupki młodzieży, osoby starsze, wyglądające zamożnie i nie, wysportowane i zupełnie nie.

Przechadzka na szczyt skalnej półki jest przyjemna i niedługa - tylko 2 mile zygzaków w jedną stronę.
Widok ze szczytu - obłędny. Stoisz na krawędzi wysokiej głębokiej przepaści, przed Toba rozpościera się szeroka panorama. Tuż pod skałą Jezioro Rattlesnake, w oddali góry i jezioro Chester Morse. Po lewej góra Si o charakterystycznym kształcie...

Brak jakichkolwiek zabezpieczeń i poręczy powoduje dodatkowy dreszczyk emocji. Tak, zdarzały się tu śmiertelne wypadki, wszyscy więc patrzą pod nogi i ostrożnie zbliżają do krawędzi urwiska.

Jak wspomniałam, Rattlesnake Ledge to popularne miejsce i tłumy ludzi (zrozumiałe przy takiej aurze) nie pozwalają do końca napawać się widokami. Na szczęście nie wszyscy wiedza o pozostałych dwóch skalnych półkach - średniej i wysokiej.

Choć średnia wydaje się być bardzo oddalona, w rzeczywistości idzie się do niej tylko 10-15 min. Widok jeszcze bardziej spektakularny (jeśli to możliwe;)), pewnie ze względu na większą wysokość i panującą ciszę.

Na najwyższą skałę już nie weszliśmy. Część ekipy musiała już wracać do Seattle, a reszta, czyli wesoły rosyjsko-białorusko-polsko-singapurski team pojechał dalej:)

mirka66 - 2013-09-12 08:49
Rozni ludzie,rozna kultura, jezyki no i oczywiscie ............... humory.Jak sie dogadywaliscie,dopasowywaliscie ? Nie bylo z tym problemu ?

lorien
lorien - 2013-09-12 08:53
Najlepiej dogadujemy się z braćmi z Wschodu rzecz jasna:)

marianka - 2013-09-12 20:31
Ładna grzybowa fota:)