Geoblog.pl    lorien    Podróże    Majówka 2012 - Rajd po byłej Jugosławii    Najlepszy camping ever!

Najlepszy camping ever!

Chorwacja
Chorwacja, Starigrad-Paklenica

Pomysł, żeby jechać przez noc, nie był najlepszym. Paweł i Wiktor zmieniali się za kółkiem, ale i tak na miejsce dojechaliśmy styrani. Ja, chora, wypluwałam płuca przez całą drogę i nie nadążałam z wcinaniem cukierków na kaszel. Na szczęście, morale podnosiła kawa z termosu i pyszne bułki roboty Majki:)

Do Starigradu dotarliśmy około południa. Różnica między Polską a Chorwacją była boleśnie wręcz odczuwalna - już po wyjściu z samochodu uderzyła nas fala gorąca i zaczęliśmy topić się w jeansach i podróżnych ciuchach. Musieliśmy znaleźć nocleg. Przed wyjazdem zrobiłam listę campingów wartych sprawdzenia i po którejś próbie trafiliśmy na miejsce idealne, raj na ziemi - camping, który zawsze wspominam z wyrazem błogości na twarzy - Camp Stine. Jak tylko zobaczycie zdjęcia, zrozumiecie;)

Powodem, dla którego trochę nam zeszło z szukaniem campingów nie była ich kiepska jakość, nie. Campingi były zadbane, łądne, choć żaden do pięt nie dorastał naszemu. Były o prostu przepełnione! Zaczął się długi weekend, a Park Narodowy Paklenica słynie na całym świecie jako idealne miejsca do wspinania. Amatorzy tego sportu zjechali więc tłumnie na zawody odbywające się w najbliższych dniach.

Żadne z nas nie było tu wcześniej. Będąc na Chorwacji, przeważnie myśli się o spędzaniu czasu nad wodą. Pewnie mało kto jeździ tu, żeby łazić po górach. Tym razem jednak to właśnie Paklenica i chorwackie góry są tym, co nas tu przywiodło.

Ale póki co, rozbiliśmy namioty, zaopatrzyliśmy się w zimne napoje i odpoczywaliśmy po męczącej podróży.
O Paklenicy opowiem Wam więcej jutro.

mirka66 - 2013-05-13 09:33
Cudna Chorwacja,piekna pogoda,rewelacyjne widoki - to jest to czego potrzebne jest czlowiekowi po takiej zimie.
Trzeba przyznac ,ze super camping.A jakie mieliscie widoki - WOW !!!
A kaszel minal czy choroba dopadla Cie w tak pieknym miejscu ?

zula - 2013-05-13 11:27
Piękne widoki ...kot jest nawet zrelaksowany !,
pozdrawiam

tealover
tealover - 2013-05-13 11:29
już myślałam, że też byliście na Autostop Race :D

To prawda, Chorwacja kojarzy się z plażą, ale my też wybrałyśmy inną opcję - zwiedzanie i poznawanie ludzi. Mam nadziję, że jeszcze kiedyś wrócę stopem na Balkany! :)

lorien
lorien - 2013-05-13 19:31
mirka66 - chorowalam dosc dlugo, dopiero pod koniec wyprawy poczulam sie lepiej. Ale, na szczescie, takich rzeczy sie nie pamieta po jakims czasie ;)

tealover - bardzo bym chciala;) Niestety moja gorsza polowka:D twierdzi, ze lata stopowania ma za soba i juz nie chce tak podrozowac. A szkoda, bo ja ciagle jestem w formie;) Ale sama troche bym sie cala.

marianka - 2013-10-03 10:45
O ja, nie wiem jakim cudem ominęłam tę podróż!! Coś geoblog nie zawsze wysyła powiadomienia! Będzie coś dalej;)?

marianka - 2013-12-26 10:00
Basieńka, będzie dalszy ciąg;)? Wspominam nasz niedawny słoweński wypad i miałam nadzieję, że zobaczę jak tam było u Was;)

lorien
Basia Z